Model Okna Energooszczędne drewniano - aluminiowe 88

Okna drewniano - aluminiowe  nie tylko doskonale wpisują się w trend nowoczesnego budownictwa ale również spełniają restrykcyjne wymogi stolarki energooszczędnej. Zaletą okien drewniano - aluminiowych jest ich długowieczność i wysoka odporność na ekstremalne warunki atmosferyczne.
Profil aluminiowy chroni drewnianą ramę i skrzydło przed działaniem deszczu, gradu, śniegu oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi.  


Naszym Klientom oferujemy różnorodną gamę systemów aluminiowych renomowanej firmy Aluron.
GEMINI : Classic, Thermo Classic, Soft Line, Linear, Quadrat, Quadrat FB, Integral, Retro.


GEMINI Classic - to system przeznaczony dla osób ceniących tradycyjne rozwiązania. Ten najpopularnijszy, bo cieszący się dużym uznaniem Klientów system drewniano-aluminiowy, niezlicowany, wyróżnia się klasycznym kształtem profili aluminiowych. Pod względem konstrukcyjnym dostępny jest w największej liczbie wariantów, spośród wszystkich oferowanych systemów Gemini. Profile systemowe mogą być zamawiane jako ramy z narożami zagniatanymi lub spawanymi. Jego cechy i parametry użytkowe pozwalają na wszechstronne i uniwersalne zastosowanie, cechuje do wysoka funkcjonalność i estetyka.  GEMINI Thermo Classic - Jest to system stosowany w budynkach o wysokich wymaganiach termicznych i akustycznych. Pod względem dostępnych konstrukcji okiennych obejmuje szeroki zakres zastosowania, analogiczny jak w systemie Classic. Profile systemowe Thermo z izolatorem termicznych, mogą być zamawiane jako ramy z narożami zagniatanymi lub spawanymi. Wypełnienie komór profili aluminiowych izolatorem termicznym, powoduje podwyższenie parametrów termicznych konstrukcji.
Systemy dostepne w wersji Thermo : Gemini Thermo Softline, Gemini Thermo Linear, Gemini Thermo Quadrat, Quadrat FB, Gemini Thermo Retro.

GEMINI Soft Line - charakteryzują się niezwykle staranna i estetyczną linią projektową. Ten system wyróżnia się w grupie produktów Gemini zaokrąglonym kształtem profili aluminiowych. Jest to bardzo stylowe i funkcjonale rozwiązanie. Ststem posiada wysokie parametry użytkowe pod względem właściwości mechanicznych, izolacyjnych i akustycznych. Profile systemowe mogą być zamawiane jako ramy z narożami zagniatanymi lub spawanymi. Jego cechy i parametry pozwalaja na wszechstronne i uniwersalne zastosowanie produktu wszędzie tam, gdzie zaokrąglona linia profili systemowych komponuje się z koncepcją architektoniczną budynku.

GEMINI Linear - to system, w którym powierzchnia skrzydła zlicowana jest z powierzchnią ramy. W odróżnieniu od kolejnego systemu zlicowanego jakim jest Quadrat FB, Linear tworzy z płaszczyzną zewnętrzną profilu wyraźny kąt. Podobnie jak pozostałe systemy z grupy GEMINI, charakteryzuje sie ponadprzeciętną funkcjonalnością i wysokimi parametrami użytkowymi. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie zlicowana i nowoczesna forma wizualna komponuje się z zamysłem architektonicznym i koncepcją budynku. Zastosowanie: okna, elementy fasady i ogrody zimowe. 

Profile aluminiowe mogą być zamawiane jako ramy z narożami zagniatanymi lub spawanymi.

GEMINI QUADRAT - to system o wyraźnie zarysowanych krawędziach profili. Powierzchnia skrzydła jest przesunięta w stosunku do powierzchni ramy tworząc dwie wyraźne płaszczyzny. Spośród pozostałych systemów Gemini wyróżnia go wyjątkowo minimalistyczny wręcz geometryczny desing, szczególnie istotny w nowoczesnych obiektach gdzie jest zastosowane szkło, beton, aluminium czy stal. Wyjątkowość podkreśla fakt, że profile aluminiowe systemu Quadrat nie posiadają zaznaczonego skosu i tworzą z płaszczyzną zewnętrzną profilu kąt prosty.
GEMINI Integral - to wyjątkowa w gamie produktów Gemini konstrukcja drewniano - aluminiowa, charakteryzująca się niewidocznym z zewnątrz profilem skrzydła aluminiowego. Dzięku temu uzyskujemy efekt wizualny jednej ramy, jak w przypadku stałego szklenia. Kształt profili systemowych zaprojektowany jest bez wyraźnego skosu i tworzą one zewnętrznie kąt prosty. Poprzez zastosowanie dodatkowej uszczelki zgrzewanej w profilu ramy podwyższona została szczelność całej konstrukcji, w tym przypadku uzyskano klasę E1200.

GEMINI Retro - jest systemem przeznaczonym do obiektów zabytkowych lub stylizowanych na zabytkowe. Specjalnie wyprofilowany kształt nakładek aluminiowych nadaje oknom elegancki, klasyczny i ponadczasowy charakter. Szeroki wybór kolorów umożliwia dopasowanie okien wykonanych  w tym systemie do najbardziej wyszukanych zastosowań.