Model Okna Energooszczędne drewniano-aluminiowe 68

Okna drewniano - aluminiowe doskonale wpisują się w trend nowoczesnego budownictwa.
Zdecydowanie ich ogromną zaletą jest wysoka odporność na niesprzyjające
i ekstremalne warunki atmosferyczne. Profil aluminiowy chroni drewnianą ramę
i skrzydło przed działaniem deszczu, gradu, śniegu oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi. System aluminiowych nakładek gwarantuje estetyczny wygląd oraz maksymalną ochrnę drewnianego okna. 

Naszym Klientom oferujemy różnorodną gamę systemów aluminiowych renomowanej firmy Aluron.
GEMINI : Classic, Thermo Classic, Soft Line, Linear, Quadrat, Integral, Retro.

 


GEMINI Classic - to system przeznaczony dla osób ceniących tradycyjne rozwiązania. Ten najpopularniejszy, bo cieszący się dużym uznaniem Klientów system drewniano-aluminiowy, niezlicowany, wyróżnia się klasycznym kształtem profili aluminiowych. Pod względem konstrukcyjnym dostępny jest w największej liczbie wariantów, spośród wszystkich oferowanych systemów Gemini. Profile systemowe mogą być zamawiane jako ramy z narożami zagniatanymi lub spawanymi. Jego cechy i parametry użytkowe pozwalają na wszechstronne i uniwersalne zastosowanie, cechuje do wysoka funkcjonalność i estetyka.  


GEMINI Thermo Classic - Jest to system stosowany w budynkach o wysokich wymaganiach termicznych i akustycznych. Pod względem dostępnych konstrukcji okiennych obejmuje szeroki zakres zastosowania, analogiczny jak w systemie Classic. Profile systemowe Thermo z izolatorem termicznych, mogą być zamawiane jako ramy z narożami zagniatanymi lub spawanymi. Wypełnienie komór profili aluminiowych izolatorem termicznym, powoduje podwyższenie parametrów termicznych konstrukcji.
Systemy dostepne w wersji Thermo : Gemini Thermo Softline, Gemini Thermo Linear, Gemini Thermo Quadrat, Quadrat FB, Gemini Thermo Retro.
GEMINI Soft Line - charakteryzują się niezwykle staranna i estetyczną linią projektową. Ten system wyróżnia się w grupie produktów Gemini zaokrąglonym kształtem profili aluminiowych. Jest to bardzo stylowe i funkcjonale rozwiązanie. Ststem posiada wysokie parametry użytkowe pod względem właściwości mechanicznych, izolacyjnych i akustycznych. Profile systemowe mogą być zamawiane jako ramy z narożami zagniatanymi lub spawanymi. Jego cechy i parametry pozwalaja na wszechstronne i uniwersalne zastosowanie produktu wszędzie tam, gdzie zaokrąglona linia profili systemowych komponuje się z koncepcją architektoniczną budynku.GEMINI Soft LineGEMINI Linear - to system, w którym powierzchnia skrzydła zlicowana jest z powierzchnią ramy. W odróżnieniu od kolejnego systemu zlicowanego jakim jest Quadrat FB, Linear tworzy
z płaszczyzną zewnętrzną profilu wyraźny kąt. Podobnie jak pozostałe systemy z grupy GEMINI, charakteryzuje sie ponadprzeciętną funkcjonalnością i wysokimi parametrami użytkowymi. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie zlicowana i nowoczesna forma wizualna komponuje się z zamysłem architektonicznym i koncepcją budynku. Zastosowanie: okna, elementy fasady i ogrody zimowe. 
Profile aluminiowe mogą być zamawiane jako ramy z narożami zagniatanymi lub spawanymi.
GEMINI QUADRAT - to system o wyraźnie zarysowanych krawędziach profili. Powierzchnia skrzydła jest przesunięta w stosunku do powierzchni ramy tworząc dwie wyraźne płaszczyzny. Spośród pozostałych systemów Gemini wyróżnia go wyjątkowo minimalistyczny wręcz geometryczny desing, szczególnie istotny w nowoczesnych obiektach gdzie jest zastosowane szkło, beton, aluminium czy stal. Wyjątkowość podkreśla fakt, że profile aluminiowe systemu Quadrat nie posiadają zaznaczonego skosu i tworzą z płaszczyzną zewnętrzną profilu kąt prosty.

GEMINI Integral - to wyjątkowa w gamie produktów Gemini konstrukcja drewniano - aluminiowa, charakteryzująca się niewidocznym z zewnątrz profilem skrzydła aluminiowego. Dzięku temu uzyskujemy efekt wizualny jednej ramy, jak w przypadku stałego szklenia. Kształt profili systemowych zaprojektowany jest bez wyraźnego skosu i tworzą one zewnętrznie kąt prosty. Poprzez zastosowanie dodatkowej uszczelki zgrzewanej w profilu ramy podwyższona została szczelność całej konstrukcji, w tym przypadku uzyskano klasę E1200.

GEMINI Retro - jest systemem przeznaczonym do obiektów zabytkowych lub stylizowanych na zabytkowe. Specjalnie wyprofilowany kształt nakładek aluminiowych nadaje oknom elegancki, klasyczny i ponadczasowy charakter. Szeroki wybór kolorów umożliwia dopasowanie okien wykonanych  w tym systemie do najbardziej wyszukanych zastosowań.